Ana Sayfa


Sonbahar Logosu Ana Sayfaya Gidin Ekibimiz Forum Kuralları Arama
Geri Dön   Dostun Sayfasi > Güncel Olaylar > Taksim Direnisi

Cevapla
 
LinkBack Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara Modları Göster
Eski 21-06-2013, 05:23   #11
Dost
Sürgün*25 - ait Avatar
Üyelik Tarihi: Nov 2012
Bulunduğu Yer: Paris
Yaş: 63
Mesajlar: 785
Tesekkür: 753
172 mesajina 251 kez tesekkür edildi
 Sürgün*25 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)
Tanımlı

“Gezi Parkı Eylemleri Hükümete Karşı Darbe Girişimidir”

Tunceli Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Yrd.Doç.Dr.Ali Kemal Özcan, Gezi Parkı’nın yaşanan en son darbe girişimi olduğunu iddia etti.

Cihan Haber Ajansı’na (CİHAN) konuşan yandaş akademisyen öyle açıklamalar yaptı ki herkesi şaşırtı.

Tunceli Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Yrd.Doç.Dr.Ali Kemal Özcan, Gezi Parkı Eylemleri’nin hükümete karşı yapılmış bir darbe girişimi olduğunu iddia etti.

YANDAŞ AKADEMİSYENİN HÜKÜMETE YARANMA ÇABASI!

25 Mayıs’ta İstanbul Taksim Gezi Parkı eylemiyle başlayan ve hükümetin baskıcı politikalarına karşı tüm ülke genelinde protestolara dönen Gezi Parkı Eylemleri hakkında Cemaatin haber ajansı CİHAN’a konuşan Ali Kemal Özcan açıklamalarıyla herkesi şaşırttı.

“Gezi denemesi asıl olarak ulusal ve uluslararası ‘ulusalcı’ların giriştiği bir darbe denemesidir.” diyen Yrd.Doç.Dr.Ali Kemal Özcan’ın Gezi Parkı Eylemleri’nde hükümetin ve polisin protestoculara karşı kullandığı şiddete değinmemesi dikkat çekti. Açıklamalarında bol bol hükümete övgüler yağdıran Özcan, Gezi Parkı eylemlerinde öldürülen 4 kişiyi de görmezden geldi.

Sosyolog olan Yrd.Doç.Dr.Ali Kemal Özcan Dersim doğumlu. 2009′dan beri Tunceli Üniversitesi’nde akademisyen olarak görev yapıyor. Özcan’ın üniversitedeki görevleri ise şunlar: Sosyoloji bölüm başkanı, rektör danışmanı, Fen Edebiyat Fakültüsi Dekan Yardımcısı ve Tunceli Üniversitesi Senato üyesi

İşte yandaş akademisyen Ali Kemal Özcan’ın Cihan Haber Ajansı’na verdiği demeç:

“Gezi Parkı, Yaşadığımız En Son Darbe Girişimidir”

Ali Kemal Özcan
Tunceli Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Kemal Özcan, Gezi Parkı’nın yaşanan en son darbe girişimi olduğunu iddia ederek, “Bunu iktidarını kaybeden, asker-sivil-bürokratik aygıt dediğimiz, kitlelere yukarıdan bakan, kitleleri sadece yönetilmeye layık gören, sürü gibi gören, bir iktidar alışkanlığının, iktidarını geri alma girişimidir. Bunu seçimle yapamayacağını biliyor. Bundan sonra bir fırsat, bir haklı gerekçe bulursa başka bir denemede de bulunur, sonra biz ona da bir isim bulmaya çalışırız.” dedi. Özcan Gezi Parkı olaylarının ardında cumhuriyet tarihinde ilk defa bir hükümetin batıya sormadan kendi iradesiyle Kürt sorununu çözme temelinde Öcalan’la görüşmesinin yattığını, uluslararası güçlerin bunu bardağı taşıran son damla olarak değerlendirdiğini düşündüğünü söyledi.

Taksim Gezi Parkı ile başlayan ve Türkiye’nin bir çok yerine sıçrayan olaylar ile ilgili Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) değerlendirmede bulunan Sosyoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Kemal Özcan, haklı bir çıkışla başlayan çevre eyleminin, uluslararası organizasyon girişiminin altında kaldığını ifade etti. Özcan, Abdullah Öcalan’nın Taksim Gezi Parkı’na selam göndermesi tutumunun da tehlikeli olduğu iddia etti.

MESELE AĞAÇ MESELESİ DEĞİL

Taksim Gezi Parkı olaylarının tek bir sosyal süreç ile açıklanamayacağını savunan Özcan, “Çevre duyarlılığı ile başlayan eylemler, sosyal süreçler tek faktör ile açıklanamaz. Çevre duyarlılığı ile başladığı söylenen Gezi denemesi asıl olarak ulusal ve uluslararası ‘ulusalcı’ların giriştiği bir darbe denemesidir. Görüntüdeki ‘Gezi ağaçları’ndan bakılırsa, o zaman bizim kalkıp 12 Eylül darbesini savunmamız gerekir. Çünkü 12 Eylül döneminde çok ciddi bir şekilde Türkiye’de baskı, inkar ve işkence vardı. Türkiye’nin ekonomisinin ciddi sorunları vardı. ve insanların itirazı oldukça haklıydı. Örneğin, işkenceye karşı çıkmak, işkenceye itiraz etmek; işkence insanlık suçudur demek bir ağacı savunmaktan daha az önemli değildir. Ama olay bu değildir. O kadar ağaçtan daha hassas gelişmeler oldu. Çok yakın geçmişte birUludere olayı oldu. Orada 34 ağaç gitmedi. ve Türkiye’nin sosyal gelişmesi 1 yıl içinde büyük niteliksel sıçrama da yapmadı. O günlerde de sosyal medya vardı. O günlerde de bu gençlik vardı.” dedi.

TAKSİM’DE, SELAM VERİLECEK, SOLCULUK, SOSYALİZM VE HALK ADINA SELAM VERİLECEK BİR TEK DURUM YOKTUR

Açıklamasında Taksim Gezi parkı eyleminin geçmişte yaşanan darbelerden sonra yaşanan sonuncu darbe olduğuna dikkat çeken Özcan, Taksim Gezi Parkı’ndaki eylemlerin darbe niteliğinde olduğunu savundu. Taksim’deki olayların arkasında iktidarını kaybeden iç ve dış unsurların olduğu yönünde görüş bildiren Özcan, “Bu iktidarını kaybeden, asker-sivil-bürokratik aygıt dediğimiz, kitlelere yukardan bakan, kitleleri sadece yönetilmeye layık gören, sürü gibi gören, bir iktidar alışkanlığının iktidarını geri alma girişimidir. Bunu seçimle yapamayacağını biliyor. Bundan sonra bir fırsat, bir haklı gerekçe bulursa başka bir denemede de bulunur, ona da bir isim bulmaya çalışırız biz. Ama size özetle söylemeliyim ki; Taksim’de, Gezi’de selam verilecek, hele hele solculuk adına hele hele sosyalizm adına ve halk adına selam verilecek bir tek durum yoktur” diye konuştu.

ÖCALAN KENDİ İDAM FERMANINA İMZA ATTI

Abdullah Öcalan ile ilgili 20 yılı aşkındır çalışmalar yaptığını ifade eden Özcan, Öcalan’ın uluslararası güçlerden Amerika ve İngiltere’nin organizasyonunda yapılan Taksim Gezi Parkı’na selam göndermesini Öcalan’nın kendi idam fermanına imza atmak olduğu anlamına geldiğini söyledi. Özcan, Öcala İmralı’ya geldiğinden beri kendisinin Türkiye’ye teslim edenlerin beyninin İngilizler olduğunu, uygulayıcıların ise Amerika olduğunu söylediğini belirtti. Özcan, “Ancak, Öcalan, bugün Batı’nın bu ‘Abi’ güçlerinin organizasyonunda gerçekleşen Taksim Gezi Parkı darbe denemesine selam gönderdi” diye konuştu.

HÜKÜMETİN KÜRT SORUNUNU BATI’YA SORMADAN ÇÖZME ÇALIŞMASI BARDAĞI TAŞIRDI

Cumhuriyet tarihinde ilk defa bir hükümetin batı güçlerine sormadan kendi iç iradesiyle Kürt sorununu çözme temelinde Öcalan’la görüşmesinin uluslararası güçler tarafından bardağı taşıran son damla olarak değerlendirildiğini kaydeden Özcan, “Türkiye’de ilk kez bir devlet, iktidar olmuş bir hükümet, batı güçlerine, büyük güçlere sormadan ‘Ben Kürt meselemi kendim çözerim’ diye Öcalan ile görüşmeye başladı. Bütün hedef bu süreci akamete uğratmaktır. Bu güçler bu hedefin peşini de bırakmazlar. Onun için ben bu bilgilerin Öcalan’a ulaştırılmasını öneriyorum. Öcalan’ın geziye selamı Öcalan’nın kendi idam fermanına imza atmasıdır. Maalesef ne kadar kendisi buna inanmış, ne kadar inandırılmış bilmiyorum. Ama sonuç itibariyle Öcalan, kendi idamına imza attı. Gezi’de, Taksim’de öyle bir halk hareketi yok. Halk hareketi diyeceksek 12 Eylül’ü desteklememiz gerekir. 12 Eylül’ün bütün çatışmaları, 80 darbesinin hazırlayıcı nedeni olmadı mı? Bu çerçeveden bakıp Gezi’nin büyük konsorsiyumunu, büyük ittifakı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kendi iç dinamiği ile Kürt sorununa el atma girişimini unutmayalım. Bütün hedef bunun önüne geçmektir. Türkiye ile Batı arasında iç dinamik ve dış dinamik çekişmesi var. Batı’nın ‘Abi’ güçleri güçlü dost sevmez, kendi meselelerini hele de Kürt meselesi gibi cumhuriyetle yaşıt meselesini kendi iç dinamiği ile çözen/çözebilen ‘dost’ sevmez” şeklinde konuştu.

(CİHAN)
__________________


Kapansin El Kapilari, Bir Daha Acilmasin ! Yok Edin; insanin insana Kullugunu, Bu Davet Bizim...
  Alıntı ile Cevapla
Yandaki üye(ler) bu mesajindan dolayi Sürgün*25 üyemize tesekkür ettiler
MEHMETDOST (21-06-2013)
Eski 18-09-2013, 04:36   #12
Dost
Sürgün*25 - ait Avatar
Üyelik Tarihi: Nov 2012
Bulunduğu Yer: Paris
Yaş: 63
Mesajlar: 785
Tesekkür: 753
172 mesajina 251 kez tesekkür edildi
 Sürgün*25 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)
Tanımlı Kôr Eden Polise Gôstermelik Ceza...!!!

Kör eden polise göstermelik ceza

Antalya’daki Gezi eyleminde 18 yaşındaki Vedat Oğuz'un gözünü kör eden polis ile üç üniversite öğrencisini sopalarla döven 17 polise 16 ay kıdem durdurma cezası verildi. Oğuz, "Bir gözün alınması kıdem cezasıyla ben herkesin gözünü çıkarayım. Polisin öldürmeye teşebbüsten yargılanmasını istiyorum" diyerek isyan etti.

DHA
Gezi direnişi sırasında Antalya’da 18 yaşındaki Vedat Oğuz’un sağ gözünü kör eden polis memuruna idari soruşturma sonunda 16 ay kıdem durdurma cezası verildi. Gözünü kaybeden Oğuz, “Bir gözün alınması 16 ay kıdem cezasıysa, ben herkesin gözünü çıkarayım. Polisin öldürmeye teşebbüs suçundan yargılanmasını istiyorum” dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Gezi direnişi sırasındaki polis terörü ve orantısız şiddet vakaları nedeniyle Antalya’da 40 polis hakkında soruşturma başlatıldı. Antalya’da 1 Haziran’da düzenlenen eylemde Vedat Oğuz’un sağ gözünü kaybetmesine neden olan 1 polis memuru ve 2 Haziran’da belediyenin kapalı otoparkında 3 üniversiteliyi sopalarla döven 17 polisin de aralarında bulunduğu toplam 25 polise, 16 ay kıdem durdurma cezası verildi. Polisin attığı biber gazı kapsülüyle sağ gözünü kaybeden ve uzun süre tedavi gördükten sonra protez göz takılan açık lise son sınıf öğrencisi Oğuz, karara isyan etti. Oğuz şöyle konuştu: “Ben hastanede ölecektim. Uzun süre tedavi gördüm, gözümün protezini de kendi imkanlarımla Ankara’da yaptırdık. Bir gözün alınması 16 ay kıdem cezasıysa, ben herkesin gözünü çıkarayım. Polisin öldürmeye teşebbüs suçundan yargılanmasını istiyorum. Emniyetin kendi içinde verdiği 16 aylık ceza benim bir gözüm için yeterli değil. Adaletin o polise hak ettiği cezayı vermesini bekliyorum.”18 Eylül 2013__________________


Kapansin El Kapilari, Bir Daha Acilmasin ! Yok Edin; insanin insana Kullugunu, Bu Davet Bizim...
  Alıntı ile Cevapla
Eski 02-10-2013, 04:37   #13
Dost
Sürgün*25 - ait Avatar
Üyelik Tarihi: Nov 2012
Bulunduğu Yer: Paris
Yaş: 63
Mesajlar: 785
Tesekkür: 753
172 mesajina 251 kez tesekkür edildi
 Sürgün*25 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)
Tanımlı Hasan Ferit Gedik'in Cenazesine Polis Engeli...!!!

Cenaze törenine polis engeli! (Güncelleniyor)

Uyuşturucu çetelerinin silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden 21 yaşındaki Hasan Ferit Gedik'in cenaze töreni öncesi mahalle polis ablukası altına alındı. Cenazenin Gülsuyu'na götürülmesi engellenmek isteniyor.

Uyuşturucu çetelerinin silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden 21 yaşındaki Hasan Ferit Gedik'in cenaze töreni öncesi mahalle polis ablukası altına alındı. Cenazenin Gülsuyu'na götürülmesi engellenmek isteniyor.

Gülsuyu'nda cenazeyi bekleyen kitle yürüyüşe geçti. Cenaze Armutlu'daki polis engeli dolayısıyla mahalleye getirilemiyor. Çeteler tarafından öldürülen Halk Cephesi üyesi Hasan Ferit Gedik için düzenlenecek cenaze töreni öncesinde Küçükarmutlu abluka altına aldı. Cenaze aracı bağlandı, cemevine uyarı yapıldı.
Mahallenin giriş ve çıkışlarını tutan polis, mahalleye girenlere kimlik kontrolü ve araçların bagajlarında arama yapıyor. Armutlu'ya gelen cenaze araçlarının şoförleri de gözaltına alınarak Gayrettepe Trafik Şube Müdürlüğüne götürüldü. Araçlar da bağlandı. Ardından polisler, muhtarlığa giderek, "Armutlu'dan Gülsuyu Mahallesi'ne hiçbir araç gitmeyecek" diyerek tehdit etti.

Polisin ayrıca Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yöneticilerini de telefonla arayarak, "Cenazeyi cemevlerine kabul etmeyeceksiniz, hiçbir koşulda izin vermeyeceğiz" dediği öğrenildi.


Cömert’in ağabeyi gözaltına alındı
Cenaze için gelen Abdullah Cömert'in ağabeyi Zafer Cömert de gözaltına alındı. Uçakla Sabiha Gökçen Havaalanı'na gelen Zafer Cömert'i TAYAD'lı aileler karşıladı. Polisler, havaalanında kimlik kontrolü yaptıktan sonra Zafer Cömert, Hayriye Gündüz, Ferudun Osmanağaoğlu ve Suat Hatırnaz'ı havaalanındaki karakola götürdü. Bir süre burada bekletilen 4 kişi daha sonra serbest bırakıldı.


Bu arada Armutlu'ya cenaze için gelen arabaların ruhsatlarına el konuluyor.

Grup Yorum’dan Mesaj
Grup Yorum cenazenin engellenmesi üzerine bir mesaj yayınladı:
Gülsuyu'nda çeteler tarafından katledilen Hasan Ferit Gedik'in cenazesi Armulu'dan çıkartılamıyor. Polis Armutlu'yu abluka altına almış durumda ve cenazenin çıkmasını engelliyor.
Tüm dinleyicilerimizi Armutlu'ya çağırıyoruz, bir cenazeye bile saygıları olmayanlara halkın gücünü gösterelim.
Hasan Ferit Gedik'in cenazesi şu an Armutlu Cemevi'nde bekletiliyor.
Armutlu'da, Sarıyer Belediyesi cenaze için otobüs gönderdi ama otobüslerin söförleri gözaltına alındı. Ruhsatları alındı.
-Gazi, 1 Mayıs ve Gülsuyu mahallerinden halk, sloganlar ile Küçükarmutlu Cemevine geldiler.

Hasan Ferit Gedik'in babası Bolu Hapishanesi'nden cenazeye getirildi.
@BaranTuncel


http://birgun.net


__________________


Kapansin El Kapilari, Bir Daha Acilmasin ! Yok Edin; insanin insana Kullugunu, Bu Davet Bizim...
  Alıntı ile Cevapla
Eski 13-05-2014, 17:32   #14
Yeni Üye
Üyelik Tarihi: May 2014
Bulunduğu Yer: Istanbul
Mesajlar: 2
Tesekkür: 1
0 mesajina 0 kez tesekkür edildi
 HelloKity isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)
Tanımlı

Tepede insanları her konuda kukla gibi yönetmek isteyen bir diktatöre karşı insanlar artık susmayacaklarını gösterdiler.

  Alıntı ile Cevapla
Eski 18-04-2015, 03:58   #15
Can Dost
Üyelik Tarihi: Apr 2014
Bulunduğu Yer: hollanda
Mesajlar: 6,782
Tesekkür: 177
751 mesajina 4617 kez tesekkür edildi
 gurbetci isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)
Tanımlı

arkadaslara sormak istiyorum? demokrasi istiyormuz yoksa istemiyormuyuz?
yuzde elli ile gelen hukumeti gondermenin yolu oylardan gecer halk secer halk gonderir
bence demokrasi budur halkin iradesi onemli dir yakmakla yikmakla demokrasi
olunuyorsa ben buna karsiyim

  Alıntı ile Cevapla
Eski 18-04-2015, 18:00   #16
Dost
Üyelik Tarihi: Feb 2015
Bulunduğu Yer: adana
Mesajlar: 138
Tesekkür: 66
13 mesajina 16 kez tesekkür edildi
 python80 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)
Tanımlı

İlk 3 gün ben de destekledim.

  Alıntı ile Cevapla
Eski 16-06-2016, 20:17   #17
Dost
Üyelik Tarihi: Dec 2010
Mesajlar: 103
Tesekkür: 342
6 mesajina 7 kez tesekkür edildi
 haso14 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)
Tanımlı

tesekurler

  Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
direnis, dusunceleriniz, geziyorum, hakkindaki, yorumlariniz

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş arama yap
Modları Göster

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 07:40 .
Telif Hakları vBulletin v3.8.4 © 2000-2020, ve
Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.

Modified by HAKANDOST

eXTReMe Tracker
Valid XHTML 1.0 Transitional


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.1